Zakończenie projektu Taniec: zdrowszy styl życia dla młodzieży.” Projekt współfina

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety właśnie zakończyło realizację projektu ”Taniec: zdrowszy styl życia dla młodzieży.” Projekt współfinansowany był  z programu Erasmus+  z 12 partnerami z Unii Europejskiej;

Permacultura Cantabria z Hiszpanii, Sokratovskie Rozhovory, EuroEduaction Federation z Rumunii, Genclikte Spor,Sanat ve Egitim Hareketi Dernegi z Turcji, Akademija za razvoj mladih ze Słoveni, NICOLA Italy z Włoch, Be Visible Be YOU z Grecji, Oriel ETS z Włoch,  Meraki z Chorwacji, Youth association Info front – Prilep z Macedonii,  VsI „uMunthu” z Litwy,  Creativity Works Preston z Wielkiej Brytanii,  PASOS z Hiszpanii.

Sercem projektu był 8-dniowy trening zrealizowany w Ramales de La Victoria w Hiszpanii, w którym udział wzięło łącznie 24 uczestników- delegatów ze wszystkich państw partnerskich.

W trakcie treningu uczestnicy zapoznali się z różnymi stylami tańca oraz tym w jaki sposób można wykorzystać taniec jako narzędzie do integracji z ludźmi i do zwalczania stresu. Praktyka tańca może być pomostem do zawiera nowych znajomości, które mogą zaowocować wspólną realizacją projektów zgodnie z ideami integracji społecznej  Unii Europejskiej.

Wyniki projektu mają wpływ na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym . 

Na poziomie lokalnym, projekt ma bezpośredni wpływ na młodych ludzi, z którymi pracują organizacje uczestniczące w projekcie. Osoby pracujące z młodzieżą, które wzięły udział w kursie w Hiszpanii, jak i te, które wzięły udział w warsztatach wewnętrznych są 

lepiej przygotowane, zmotywowane do pracy z młodzieżą i posiadają umiejętność wykorzystywania  elementów tańca w swojej pracy z młodzieżą. 

Osiągnięte rezultaty projektu mają więc pozytywny wpływ na integrację społeczną i dobrobyt młodych ludzi w Polsce i w Europie. Osoby pracujące z młodzieżą potrafią dzięki uczestniczeniu w treningu tworzyć przyjazne i zdrowe przestrzenie dla młodych ludzi, niezależnie od ich płci, narodowości lub sytuacji ekonomicznej, pomagając również młodzieży z grup defaworyzowanych wspierając jej włączenie społeczne. Młodzi ludzie -uczestnicy treningów  nabyli  zdrowe nawyki w zakresie zarządzania emocjami, relacji, pewności siebie, profilaktyki uzależnień, wyzwań dorosłości, zaufania do siebie,  współzawodnictwa i sportu, kultury tradycyjnej (tańce tradycyjne jako dziedzictwo kulturowe) oraz aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie Europy.

Dzięki włączeniu nowych narzędzi, wiedzy i umiejętności do swoich programów nauczania, osoby pracujące z młodzieżą dokonają wielkiego skoku w swojej karierze zawodowej.

Oczekuje się, że dzięki wykorzystaniu wiedzy zdobytej w trakcie treningu młodzi ludzie będą mniej podatni na depresję i otworzą się na innych młodych ludzi w tym na młodzież z innych krajów. 

Należy zauważyć, że nowo nabyte nawyki, zwiększone uczestnictwo obywatelskie i europejskie dodatkowo pomogą uczestnikom projektu i kolejno młodzieży, z którą będą oni współpracować zwiększyć  pewność siebie i poczucie własnej wartości, przyswoić i promować wartości europejskie, nawiązać nowe relacje krajowe i międzynarodowe oraz, wesprą uczestników i ich otoczenie w działaniach na rzecz zapobieganiu i przeciwdziałaniu depresji.

Dzięki udziałowi w projekcie organizacje partnerskie mają możliwość dzielenia się  z innymi organizacjami  wiedzą i narzędziami 8 głównych filarów  projektu :

  • Zarządzanie emocjami (Emotional Management)
  • Relacje
  • Pewność siebie
  • Uzależnienia
  • Dorosłość (Przejście z młodości do dorosłości)
  • Współzawodnictwo i sport
  • Kultura tradycyjna (tańce tradycyjne jako dziedzictwo kulturowe)
  • Aktywne uczestnictwo w społeczeństwie i w Europie.

Dzięki działaniom upowszechniającym młodzi ludzie, jak i reszta odbiorców ze społeczeństwa mają szansę zlikwidować tabu i stereotypy na temat tych, którzy szukają pomocy u specjalisty, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne.

Zapraszamy do obejrzenia video nakręconego podczas treningu:
https://www.youtube.com/embed/P6wEC1kD5yU

A także do przeczytania relacji uczestników na platformie PADLET: https://padlet.com/youth_awa/k7zfxl4j3vd6bc
 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s