Akcja graffitowa w Sosnowcu – seniorzy stworzyli mural w centrum miasta

Spraye w dłoń i do dzieła! Sosnowieccy seniorzy licznie stawili się przy ścianie na Ordonówny 6, by pod okiem specjalisty graffiti stworzyć pamiątkowy mural.

1

W dniach 13-14 września 2013 r. w Sosnowcu miało miejsce kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu „Seniorzy Decydują” koordynowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety”. Tym razem sosnowieccy seniorzy spotkali się po to, by na jednej ze ścian w centrum miasta wspólnie stworzyć graffiti.

2

Prowadzący akcję (a zarazem autor projektu), Kamil Ćwieląg, rozpoczął wydarzenie krótkim wprowadzeniem na temat historii graffiti i techniki malowania. Przydzielił uczestnikom zadania, na których efekty nie trzeba było długo czekać. Z godziny na godzinę ściana stawała się coraz bardziej kolorowa.

4

Wśród uczestników znalazła się m.in. emerytowana nauczycielka plastyki, Krystyna Müller, która z radością pracowała nad detalami projektu. Warto zaznaczyć, że dla większości seniorów był to pierwszy kontakt z farbą w sprayu, niemniej jednak rezultat robi wrażenie.

3

Akcja zakończyła się w sobotę 14 września 2013 r. Zrodził się już pomysł, by w przyszłości powtórzyć event a tym samym nadać miastu więcej kolorów. Zwłaszcza, że dzięki weekendowej akcji, wielu seniorów odkryło w sobie ukryty talent i pasję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s