Seniorzy na rowerach – sosnowiecki Maraton rowerowy „Tour de Senior”

Sobotni Maraton rowerowy „Tour de Senior” zakończył się olbrzymim sukcesem. Dopisała pogoda, dopisały humory a przede wszystkim dopisali aktywni mieszkańcy Sosnowca, którzy tłumnie zjawili się pod Urzędem Miejskim.
1
Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety była pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu „Seniorzy decydują”. W sobotę 24 sierpnia ul. Zwycięstwa od rana zapełniała się rowerami. Uczestnicy maratonu mieli do pokonania 15 kilometrową trasę wiodącą przez 3 parki: Kresową, Park Sielecki i Górkę Środulską. O ich bezpieczeństwo zadbał sosnowiecki Klub Rowerowy „Cykloza” oraz patrol rowerowy policji.
2
Jako pierwsza pod Urzędem zjawiła się pani Genowefa Winogrodzka, która z dumą przypięła do koszulki nr 1. Kolejni uczestnicy równie otwarcie dzielili się zadowoleniem z udziału w projekcie prezentując przy tym pełną gotowość do startu.
3a
3b
Niewątpliwie największe emocje wywołał udział w imprezie prezydenta Sosnowca, Kazimierza Górskiego, który przed wyjazdem powitał prawie 80-cio osobową grupę uczestników. Mieszkańcy Sosnowca w trakcie przejazdu mieli okazję zamienić z nim kilka słów a także przyjrzeć się z bliska sosnowieckim ścieżkom rowerowym.
4
Zgodnie z planem o 15.00 maratończycy przekroczyli metę na Górce Środulskiej. Mimo zmęczenia, uśmiechy nie schodziły z twarzy, a po sporym wysiłku przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubeczki oraz kiełbaskę z grilla. Rozpoczęło się słodkie lenistwo na trawie.
5
6
7
Ku uciesze sporej części osób, pani Ewa Kowalska przeprowadziła pokaz sztuki chodzenia Nordic Walking. Brak pośpiechu i pogoda sprzyjały nauce podstawowych kroków i odpowiedniej postawy ciała. Pojawił się nawet pomysł, by kolejna aktywność sosnowieckich seniorów dotyczyła właśnie Nordic Walking.
8
Nim pojawił się ostatni gość pikniku, wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody m.in. bezpłatne kursy komputerowe realizowane w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.
Tuż potem Andrzej Wiekiera, przeprowadził niecodzienny warsztat z jogi śmiechu. Zrywaniu boków nie było końca, ale jak wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy.
9
Piknik Seniora zakończył się w atmosferze radości i wakacyjnego luzu. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że impreza powinna odbywać się w Sosnowcu co roku. Zwłaszcza, że swoją werwą, zaangażowaniem i poczuciem humoru seniorzy udowodnili, że wiek nie ma najmniejszego znaczenia!

Reklamy

1 komentarz do “Seniorzy na rowerach – sosnowiecki Maraton rowerowy „Tour de Senior”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s